نوشته شده توسط : imantehrani

افزودن استخر به خانه می تواند یک چشم انداز هیجان انگیز باشد.یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از ساخت استخر در نظر گرفته شود این است که استخر شما باید به چه شکلی باشد. اشکال گرد و مستطیل محبوب ترین هستند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری بین این دو مورد در نظر بگیرید:

استخر در چه ابعادی باشد؟

استخرهای دایره ای و مستطیلی به طور متفاوتی فضا را اشغال می کنند. یک استخر دایره ای یا گرد فضای کمی در منظره اشغال می کند ، اما فضای داخلی آن به اندازه کافی نخواهد بود. تمام آن لبه های گرد کمی فضای بیشتری را اشغال می کنند - که بسته به خواسته شما می تواند خوب یا بد باشد.

برعکس ، یک استخر مستطیل شکل فضای بیشتری را در چشم انداز اشغال می کند زیرا کل شکل را پر می کند. فضای بیشتری در داخل استخر به شما می دهد ، اما فضای بیشتری نیز در حیاط شما اشغال می کند. هنگام انتخاب شکل باید به این تعادل بیندیشید.

چگونه با چشم انداز موجود تناسب خواهد داشت؟

ممکن است قبلاً در حیاط خود محوطه سازی زیبایی داشته باشید که نمی خواهید آنها را تخریب یا جابجا کنید. ممکن است بخواهید استخر را در فضای موجود قرار دهید. از آنجا که یک استخر مستطیلی فضای بیشتری را اشغال می کند و دارای خطوط سفت و سخت بیشتری است ، به احتمال زیاد یک استخر گرد بهتر به شما خدمات می دهد.

با این حال ، اگر حیاط نسبتاً باز و بدون محوطه سازی زیادی داشته باشید ، می توانید هر شکلی را که دوست دارید انتخاب کنید و جزئیات محوطه سازی را در اطراف آن ایجاد کنید. حتی اگر اکنون محوطه سازی ندارید ، باید فکر کنید که چگونه طراحی منظره مورد نظر شما با شکل استخر نیز کار خواهد کرد.

استخر چگونه استفاده می شود؟

برخی از افراد استخر را برای شنای آرام و سرگرم کننده در روزهای گرم می خواهند. دیگران می خواهند از استخرهای خود برای دورهای شنا و تمرین خوب استفاده کنند. روشی که شما می خواهید از استخر جدید خود استفاده کنید ، در شکل شما برای آن تأثیر می گذارد.

به طور معمول ، یک استخر مستطیل شکل بلند و دور برای دور است زیرا به شما امکان می دهد در یک خط مستقیم شنا کنید. استخر گرد برای استراحت و شنای تفریحی بهتر است. این استخرها معمولاً کوچکتر هستند و مسیر مستقیم برای دورهای شنا ندارند.

چه ویژگی هایی می خواهید اضافه کنید؟

استخر اساسی فقط شروع طراحی استخر سفارشی شما است. می توانید بسیاری از ویژگی ها مانند برآمدگی های برنزه ، حفره های آتش ، میله های شنا ، آبشارها و موارد دیگر را اضافه کنید. هنگامی که با یک سازنده استخر شنا سفارشی کار می کنید و گزینه ها را مرور می کنید ، باید در نظر بگیرید که چگونه هر یک از ویژگی هایی که فکر می کنید می خواهید با طراحی استخر کار کنند.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک برآمدگی برنزه کنید ، می توانید آن را روی هر استخر شکلی قرار دهید ، اما نصب آن زمان بیشتری می برد یا اگر شکل نامنظمی داشته باشید گران تر می شود. یا اگر می خواهید یک ویژگی طبیعی مانند آبشار را اضافه کنید ، اگر آن را روی یک استخر مستطیلی هندسی و سفت و سخت قرار دهید ، به نظر نمی رسد به جای یک شکل گرد.

با طراح استخر خود در مورد نحوه تعامل ویژگی های مختلف با شکل استخر صحبت کنید.

آیا می خواهید جلدی اضافه کنید؟

روکش استخر می تواند تمیز نگه داشتن استخر و نگهداری آن را آسان کند. هر شکل استخر می تواند پوششی داشته باشد ، اما پوشاندن برخی از اشکال راحت تر است. به عنوان مثال ، یک استخر مستطیل شکل می تواند یک پوشش اتوماتیک داشته باشد که افزودن یا برداشتن آن را برای شما آسان تر می کند.

بودجه شما چقدر است؟

طراحی و نصب برخی از اشکال استخر نسبت به بقیه پیچیده تر است و بنابراین هزینه بیشتری نیز دارند. شکل گرد لزوماً از مستطیل گران نیست و بالعکس. اندازه کلی استخر و سایر ویژگی های آن در هزینه آن موثر است. با سازنده استخر خود در مورد تأثیر شکل بر بودجه صحبت کنید.

چه سبکی را دوست دارید؟

البته یکی از مهمترین ملاحظات برای هر طراحی استخر سلیقه شخصی شماست. آیا سبک سنتی و مستطیل شکل را برای استخر دوست دارید؟ یا آزادی را که سبک های گرد ارائه می دهند ترجیح می دهید؟ هرگز در هنگام طراحی استخر سفارشی ، تنظیمات برگزیده خود را تخفیف ندهید.

از طریق این موارد و سایر موارد با طراح استخر سفارشی خود صحبت کنید تا شکل مناسب و طرح کلی استخر خود را تعیین کنید. با برنامه ریزی صحیح و سازنده استخر مناسب در کنار خود ، در آخر استخر زیبایی خواهید داشت که ارزش مال شما را ارتقا می بخشد.

:: برچسب‌ها: ساخت استخر , طراحی استخر , اجرای استخر ,
:: بازدید از این مطلب : 1269
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 21 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: